Gipso kartono plokštės

Lubų, mansardų sistemos

Plokščių lubos – medinė apatinė konstrukcija

Plokščių lubos – metalinė apatinė konstrukcija

Plokščių lubos – metalinė apatinė konstrukcija (CD 60/27 toje pačioje plokštumoje)

Plokščių lubos – metalinė apatinė konstrukcija (UA 50/40 + CD 60/27)

Plokščių lubos – vieno, dviejų sluoksnių konstrukcija

Sienų, pertvarų, nišų sistemos

Pertvara metaliniu karkasu— vienguba karkasinė konstrukcija, vieno sluoksnio plokščių danga

Pertvara metaliniu karkasu — vienguba karkasinė konstrukcija, dviejų sluoksnių plokščių danga

Pertvara metaliniu karkasu — vienguba karkasinė konstrukcija, trijų sluoksnių plokščių danga

Pertvara metaliniu karkasu — dviguba karkasinė konstrukcija, dviejų sluoksnių plokščių danga

Instaliacinė pertvara — dviguba karkasinė konstrukcija, dviejų sluoksnių plokščių danga

Apsauginė pertvara — vienguba karkasinė konstrukcija, dviguba plokščių danga + cinkuota skarda

Apsauginė pertvara – priešgaisrinė pertvara A1 vienguba karkasinė konstrukcija, fireboard A1, vieno sluoksnio plokščių danga

Kur ir kaip naudojamas gipso kartonas ir kokie jo pagrindiniai privalumai?

Gipskartonio plokštė – tai savotiškas „sumuštinis“, kurį sudaro iš abiejų pusių kartonu apmušta šerdis. Kaip užpildas naudojamas natūralus gipsas su specialiais priedais (plastifikatoriais ir modifikatoriais), kurie reikalingi siekiant gipsui suteikti reikiamų funkcinių savybių.

Gipskartonis naudojamas taikant „sausąjį“ pastatų ir statinių vidaus apdailos metodą daugelyje patalpų: ligoninėse, oro uostuose, viešbučiuose, restoranuose, bankuose, parduotuvėse, įstaigose, parodų ir sporto salėse bei būsto statybose.

„Sausasis“ patalpų vidaus apdailos metodas naudojant gipskartonį taikomas sienų ir lubų paviršiams išlyginti, pertvaroms tarp patalpų įrengti ir pan.

Akivaizdus tokių sistemų pranašumas – tai įvairių šilumos ir garso izoliacinių medžiagų, įmontuojamų tarp sienos ir gipskartonio, naudojimo paprastumas.

Kitas pranašumas yra susijęs su įvairiomis komunikacijomis – elektros, kanalizacijos, vandentiekio ir kitomis. Visi vamzdžiai, kabeliai, laidai yra slepiami po gipskartonio plokštėmis, o pasiekti komunikacijas tampa visiškai paprasta.

Svarbiausia tai, kad šios sistemos yra nedidelio svorio, todėl nesusidaro tokios didelės apkrovos perdangoms kaip kad plytinių pertvarų atveju.

Vadinasi, namo karkasą ir fundamentą galima daryti palengvintus, kas žymiai sumažina statybų kainą. Taip pat iš gipskartonio sistemų galima, kaip kad iš molio, formuoti įvairius paviršius, kurti pačias įvairiausias formas – banguotas, vingiuotas ir t. t. Daryti kažką panašaus iš plytų – labai sunku ir brangu, o iš gipskartonio – žymiai paprasčiau ir pigiau.

Gipskartonio konstrukcijų montavimas nėra sudėtingas. Pagrindinis keblumas – tai taisyklingas žymėjimas, o siūlių glaistymui reikia atitinkamos kvalifikacijos arba darbo patirties turinčio darbuotojo.

Jeigu reikia perplanuoti patalpas, ką nors pakeisti interjere, visada lengva tai padaryti naudojant gipskartonio plokštes – juk jos nėra tvirtinamos „amžiams“. Plokštės įstatomos į kreipiamuosius griovelius ir varžtais prisukamos prie karkaso, o karkasas mūrvinėmis prikalamas prie sienos arba lubų.

Papildomai tvirtinama statvamzdžių profiliais, spyriais. Visa sistema išsiskiria dideliu tvirtumu, sugriauti ją mechaniškai veikiant – mažai tikėtina, o demontuojama paprastai ir greitai, todėl bet koks patalpų perplanavimas nesukelia jokių problemų.